Pokušajte izbjeći zaprljanje i grebanje dasaka već položene terase nepravilno postavljenim alatima, građevinskim materijalom itd. To će vam uštedjeti vrijeme prilikom naknadnog čišćenja. Prilikom označavanja reza, koristite olovku ili marker koji se lako može ukloniti s površine nakon toga.
Oslonci Terafest® slobodno se postavljaju na podlogu s utorom okrenutim prema gore, a glatka strana prema dolje. Ne trebaju biti sidrene ili ugrađene u beton. Maksimalna udaljenost (razmak) između gredica (A), prikazana je u Tablici 1. Prilikom kombiniranja više profila dasaka s različitim razmakom gredica, uvijek se odabire niža vrijednost. Nikada ne prelazite prikazane vrijednosti, inače se neće prihvatiti nikakve pritužbe.
Ostavite proširni razmak od najmanje 10 mm između dvije susjedne gredice i proširni i ventilacijski razmak (C) od barem 10 mm između oslonca i zida ili druge čvrste barijere (vidi Sliku 2 i Tablicu 2). Koristite nivelirajuće jastučiće ili nivelirajuće podloške za kompenzaciju bilo kakvih razlika u visini ispod oslonaca.
Neoslonjeni dio oslonca Terafest® 50×50 može biti najviše 300 mm dug.. Neoslonjeni dio nižeg oslonca Terafest® 50×30 može biti najviše 150 mm dug.
Kad god je to moguće, oslonce odrežite na potrebnu duljinu samo prije polaganja posljednjeg reda dasaka.
Kompozitne daske obično ne zahtijevaju niveliranje, međutim, blago niveliranje od 1 cm na 1 metar duljine poboljšava samoučinkovitost čišćenja, terasa se brže suši i smanjuje se pojava vodenih mrlja. Oblikovnost našeg kompozita jedna je od njegovih neospornih prednosti. Za razliku od WPC materijala koji sadrži, na primjer, PVC, daske Terafest® se mogu savijati toplinom. To se pokazuje kao velika prednost, primjerice, za terase oko bazena koje su kružnog ili oblika suze.